PIC Gauges 203L-208E Liquid Filled U-Clamp Panel Mount Pressure Gauge
PIC Gauges 203L-208E Pressure Gauge, 2" Dial, 0-100 PSI, 1/8" NPT Center Back Connection
PIC Gauges 203L-208E Pressure Gauge, 2" Dial, 0-100 PSI, 1/8" NPT Center Back Connection 203L-208E
PIC Gauges Pressure Gauge, Series: 200 Series, Model: 203L, 2 in Dial, 0 to 100 psi Measuring, 3-2-3 % Accuracy, 1/8 in Connection, MNPT Connection, Back, U-Clamp Panel Mounting, Glycerin Fill Medium, Copper Alloy/Stainless Steel, 30 to 160 deg F, 2.08 in H x 3.13 in W x 1.18 in D
Accuracy      :      3-2-3 %
Connection Size      :      1/8 in
Connection Type      :      MNPT
Dial Size      :      2 in
Dimensions      :      2.08 in H x 3.13 in W x 1.18 in D
Fill Medium      :      Glycerin
Material      :      Stainless Steel
Measuring Range      :      0 to 100 psi